Xhamia "Mbreti Mohamed VI"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhamia "Mbreti Mohamed VI" (italisht: moschea "Re Mohamed VI") ose Xhamia e Torinos (Moschea di Torino)Torino është një xhami e vendosur në territorin e kryeqytetit piemonteze, në kufi me qytetin Moncalieri, Itali. Godina e xhamisë filloi në vitin 2010, dhe vetë xhamia u shenjtërua në vitin 2013.