Xhamia e Istogut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamija e vjeter e Istogut
Xhamija e vjeter e Istogut.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Istog, Kosovë
Ndërtuar 1730
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2222

Xhamija e vjetër e Istogut është një monument i trashëgimisë kulturore në Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)