Xhamia e Kasumit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e Kasumit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1769

Xhamia e Kasumit është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]