Xhamia e Molliqit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia e fshatit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaMulliq, Gjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1435

Xhamia e fshatit është një monument i trashëgimisë kulturore në Mulliq, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]