Xhamia e Tomocit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia e fshatit Tomoc
LlojiArkitekturore
VendndodhjaTomoc, Istog, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës2605

Xhamia e Tomocit është një monument i trashëgimisë kulturore në Tomoc, Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]