Xhamia e fshatit (Berat xhamia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e fshatit (Berat xhamia)
Berat mosque, Zli Potok, Dragash.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Zlipotok, Sharr, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1115

Xhamia e fshatit (Berat xhamia) është një monument i trashëgimisë kulturore në Zlipotok, Sharr, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]