Zlipotoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zlipotok
Fshat
Vendndodhja
Zlipotok is located in Kosova
Zlipotok
Zlipotok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1621 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 41° 58′ 41″ Veri

20° 39′ 36″ Lindje

Zlipotok është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]