Bellobradi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellobrad
Gostil
Fshat
Vendndodhja
Bellobrad is located in Kosova
Bellobrad
Bellobrad
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1051 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 6″ Veri

20° 40′ 60″ Lindje

Bellobrad është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gostil.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]