Leshtani (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshtan
Fshat
Vendndodhja
Leshtan is located in Kosova
Leshtan
Leshtan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 39″ Veri

20° 41′ 5″ Lindje

Leshtan është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]