Kuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuk
Fshat
Vendndodhja
Kuk is located in Kosova
Kuk
Kuk
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 59″ Veri

20° 42′ 53″ Lindje

Kuk është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]