Vranishti (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranisht
Fshat
noform
Fshati Vranisht
Vendndodhja
Vranisht is located in Kosova
Vranisht
Vranisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 38″ Veri

20° 37′ 48″ Lindje

Vranisht është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]