Blaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blaç
Fshat
Vendndodhja
Blaç is located in Kosova
Blaç
Blaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 27″ Veri

20° 44′ 8″ Lindje

Blaç është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]