Kosava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosavë
Ulinë
Fshat
Vendndodhja
Kosavë is located in Kosova
Kosavë
Kosavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 23″ Veri

20° 42′ 8″ Lindje

Kosavë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ulinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]