Dikanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dikancë
Fshat
Vendndodhja
Dikancë is located in Kosova
Dikancë
Dikancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1338 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 1′ 1″ Veri

20° 39′ 46″ Lindje

Dikancë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Shih edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]