Orqusha (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orqushë
Fshat
Vendndodhja
Orqushë is located in Kosova
Orqushë
Orqushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1135 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 32″ Veri

20° 35′ 56″ Lindje

Orqushë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]