Kukjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kukjan
Fshat
Vendndodhja
Kukjan is located in Kosova
Kukjan
Kukjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1314 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 58″ Veri

20° 39′ 21″ Lindje

Kukjan është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]