Jump to content

Kapra (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kaprë
Fshat

Kaprë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Fshat është i vogël me afër 60 familje dhe gjendet në rajonin e Opojës në jug të Kosovës.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]