Kapra (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaprë
Fshat
Vendndodhja
Kaprë is located in Kosova
Kaprë
Kaprë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 10″ Veri

20° 41′ 20″ Lindje

Kaprë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Fshat është i vogël me afër 60 familje dhe gjendet në rajonin e Opojës në jug të Kosovës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]