Plava (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plavë
Fshat
Vendndodhja
Plavë is located in Kosova
Plavë
Plavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 47″ Veri

20° 38′ 48″ Lindje

Plavë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]