Xërxa (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xërxë
Fshat
Vendndodhja
Xërxë is located in Kosova
Xërxë
Xërxë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 44″ Veri

20° 41′ 7″ Lindje

Xërxë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]