Mlika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mlikë
Fshat
Vendndodhja
Mlikë is located in Kosova
Mlikë
Mlikë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1129 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 1′ 46″ Veri

20° 38′ 42″ Lindje

Mlikë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]