Kuklibegu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuklibeg
Fshat
Vendndodhja
Kuklibeg is located in Kosova
Kuklibeg
Kuklibeg
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë Opojë
Lartësia 1292 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 21″ Veri

20° 43′ 23″ Lindje

Kuklibeg është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]