Buça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buçë
Fshat
Vendndodhja
Buçë is located in Kosova
Buçë
Buçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 43″ Veri

20° 38′ 4″ Lindje

Buçë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]