Pllajniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllajniku
Fshat
Vendndodhja
Pllajniku is located in Kosova
Pllajniku
Pllajniku
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1450 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 39″ Veri

20° 42′ 22″ Lindje

Pllajnik është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]