Kërsteci (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërstec
Fshat
Vendndodhja
Kërstec is located in Kosova
Kërstec
Kërstec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 11″ Veri

20° 36′ 8″ Lindje

Kërstec është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]