Baçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baçkë
Fshat
Vendndodhja
Baçkë is located in Kosova
Baçkë
Baçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1364 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 0′ 37″ Veri

20° 40′ 1″ Lindje

Baçkë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]