Glloboçica (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glloboçicë
Fshat
noform
Fshati Glloboçicë
Vendndodhja
Glloboçicë is located in Kosova
Glloboçicë
Glloboçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1382 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 0′ 17″ Veri

20° 37′ 37″ Lindje

Glloboçicë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]