Radesha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radeshë
Fshat
Vendndodhja
Radeshë is located in Kosova
Radeshë
Radeshë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1567 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 3′ 12″ Veri

20° 41′ 60″ Lindje

Radeshë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]