Rrenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrencë
Fshat
Vendndodhja
Rrencë is located in Kosova
Rrencë
Rrencë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 25″ Veri

20° 39′ 43″ Lindje

Rrencë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]