Zaplluxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zaplluxhë
Fshat
Vendndodhja
Zaplluxhë is located in Kosova
Zaplluxhë
Zaplluxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1384 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 49″ Veri

20° 45′ 23″ Lindje

Zaplluxhë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]