Rapça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rapçë
Fshat
Vendndodhja
Rapçë is located in Kosova
Rapçë
Rapçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1049 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 18″ Veri

20° 37′ 5″ Lindje

Rapçë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]