Xhamia e fshatit Isniq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e fshatit Isniq
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Isniq, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3171

Xhamia e fshatit Isniq është një monument i trashëgimisë kulturore në Isniq, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]