Isniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Isniq)
Jump to navigation Jump to search
Isniq
Isnik
Fshat
Vendndodhja
Isniq is located in Kosova
Isniq
Isniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 27″ Veri

20° 18′ 10″ Lindje

Popullsia 3871 banorë (2011)

Isniq është një vendbanim në komunën e Deçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Isnik.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]