Pobërgja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pobërgjë
Voksh i Ri
Fshat
Vendndodhja
Pobërgjë is located in Kosova
Pobërgjë
Pobërgjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 33″ Veri

20° 15′ 47″ Lindje

Pobërgjë është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Voksh i Ri. Ështe e banuar nga fisi Thaç. Vendlindja e Sylejman Vokshit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]