Prapaqani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prapaqan
Prapaçan
Fshat
Vendndodhja
Prapaqan is located in Kosova
Prapaqan
Prapaqan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 10″ Veri

20° 19′ 52″ Lindje

Prapaqan është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Prapaçan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]