Strellca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strellcë e Poshtme
Strall i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Strellcë e Poshtme is located in Kosova
Strellcë e Poshtme
Strellcë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 38″ Veri

20° 18′ 49″ Lindje

Strellcë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Strall i Poshtëm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]