Sllupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllup
Fshat
Vendndodhja
Sllup is located in Kosova
Sllup
Sllup
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 32″ Veri

20° 16′ 55″ Lindje

Popullsia 338 banorë (2011)

Sllup është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 338 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 26 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]