Vranoci i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranoc i Vogël
Fshat
Vendndodhja
Vranoc i Vogël is located in Kosova
Vranoc i Vogël
Vranoc i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 25″ Veri

20° 24′ 56″ Lindje

Vranoc i Vogël është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]