Lumbardhi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Lumbardhi (kthjellim).
Lumbardh
Fshat
Vendndodhja
Lumbardh is located in Kosova
Lumbardh
Lumbardh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 513 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 48″ Veri

20° 20′ 48″ Lindje

Lumbardh është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]