Duboviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubovik
Burrëmadh
Fshat
Vendndodhja
Dubovik is located in Kosova
Dubovik
Dubovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 25″ Veri

20° 20′ 12″ Lindje

Popullsia 1060 banorë (2011)

Dubovik është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burrëmadh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]