Gllogjani (Deçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllogjan
Fshat
Vendndodhja
Gllogjan is located in Kosova
Gllogjan
Gllogjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 26″ Veri

20° 21′ 46″ Lindje

Popullsia 984 banorë (2011)

Gllogjan është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]