Gramaçeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gramaçel
Fshat
Vendndodhja
Gramaçel is located in Kosova
Gramaçel
Gramaçel
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 56″ Veri

20° 21′ 49″ Lindje

Popullsia 1097 banorë (2011)

Gramaçel është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]