Dashinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashinoc
Fshat
Vendndodhja
Dashinoc is located in Kosova
Dashinoc
Dashinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 10″ Veri

20° 23′ 53″ Lindje

Popullsia 299 banorë (2011)

Dashinoc është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 299 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 26 mars 2019.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]