Lluka e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llukë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Llukë e Poshtme is located in Kosova
Llukë e Poshtme
Llukë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 45″ Veri

20° 20′ 8″ Lindje

Popullsia 506 banorë (2011)

Llukë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati ka 506 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 26 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]