Vokshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Kosovo.svg Fshatra në Kosovë
Noimage.png
Emri: Vokshi
Komuna: Komuna e Deçanit
Popullsia: -
Kodi postar: 51000
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: 42° 30′ 28" N
Gjatësia gjeografike: 20° 16′ 22" E
Amëza: s'ka
Përdorimi i stampës

Vokshi është fshatkomunën e Deçanit.

Fshati është i banuar nga fisi Thaq nga ku dhe rrjedh familja e Sulejman Vokshit, Beqir Vokshit dhë Asim Vokshit

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]