Papiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Papiq
Papaj
Fshat
Vendndodhja
Papiq is located in Kosova
Papiq
Papiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 20″ Veri

20° 20′ 39″ Lindje

Papiq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Papaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]