Mazniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maznik
Fshat
Vendndodhja
Maznik is located in Kosova
Maznik
Maznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 36″ Veri

20° 26′ 59″ Lindje

Maznik është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]