Baballoqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baballoq
Fshat
Vendndodhja
Baballoq is located in Kosova
Baballoq
Baballoq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 10″ Veri

20° 20′ 56″ Lindje

Popullsia 1598 banorë (2011)

Baballoq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]