Hulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hulaj
Fshat
Vendndodhja
Hulaj is located in Kosova
Hulaj
Hulaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 9″ Veri

20° 15′ 48″ Lindje

Popullsia 158 banorë (2011)

Hulaj është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]