Irzniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irzniq
Rrezar
Fshat
Vendndodhja
Irzniq is located in Kosova
Irzniq
Irzniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 12″ Veri

20° 20′ 50″ Lindje

Popullsia 1739 banorë (2011)

Irzniq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]