Xhamia në fshatin Carrabreg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia në fshtin Carrabreg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Carrabregu i Poshtëm, Deçan, Kosovë
Ndërtuar 1816
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1737

Xhamia në fshtin Carrabreg është një monument i trashëgimisë kulturore në Carrabregu i Poshtëm, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]